Protančete svoji dovolenou v Dominikánské republice

24.08.2010 09:44

Když se řekne Dominikánská republika, většina z nás si představí krásné bílé pláže zalité teplým sluncem a příjemný stín kokosových palem.  Tato karibská destinace však není jen destinací relaxace. Je to země, která vás ihned po příjezdu oslní svým temperamentem a především tancem.

Téměř na každém místě Dominikánské republiky se budete setkávat s příjemnými zvuky tradičního merengue. Tento národní tanec roztančí vaše boky a přinutí tělo k pohybu, i když se vaše mysl bude na začátku možná trochu vzpírat. Merengue tančí doslova všichni. Tanečním parketem se může klidně stát ulice, kde se budete moci oddat rytmickému tanci. Skutečným zážitkem je možnost vyslechnout si hudbu merengue v podání tradičního živého orchestru.

Na začátku roku oči návštěvníků přitahují velkolepé karnevaly a karnevalové průvody. Historická kombinace několika kultur od Taíno Indiánů, přes Španěle, Francouze, obyvatele Afriky nebo Haiti, přinesla do země řadu různých kulturních prvků, které společně vytvořily nádhernou kulturu a jedinečnou atmosféru země. V průběhu prvních měsíců v roce se Dominikánská republika roztančí ve víru nádherných karnevalů, které vám doslova vezmou dech. Tanec a přehlídka skvostně dekorovaných barevných kostýmů začínají nejdříve v Santo Domingu. V ulicích se radují, tančí a zpívají tisíce lidí nejenom z Dominikánské republiky, ale z celého světa. Velkou událostí je také karneval v La Vega, který společně s karnevalem v Santo Domingo patří mezi hlavní karnevaly v zemi.  Pro oba karnevaly jsou typické nádherné kostýmy plné barev, strašidelné masky, bujaré průvody v ulicích, tanec a zpěv.

Na přelomu července a srpna se v Santo Domingu koná tradiční Santo Domingo Merengue Festival, kdy je hlavní promenáda Malecón opět plná tance a hudby. V průběhu festivalu vystupují různé kapely a jejich hudba rozpohybuje celé vaše tělo. V této době Santo Domingo hostí největší a nejbouřlivější festival merengue v zemi. Hlavní program je soustředěn do čtvrti Malecón, ale tančírny vznikají v hotelových sálech, na soukromých terasách, na náměstích, v restauracích, zkrátka po celém městě.

Dalším velkolepým festivalem je Merengue Festival v Puerto Plata, který se koná první týden v říjnu. Hlavní bulvár města se roztančí a po obou jeho stranách najdete různé stánky s občerstvením, místními pokrmy a tradičními předměty. Na velkém pódiu uvidíte umělce, kteří tančí a zpívají za doprovodu krásných zvuků merengue.

Další významnou hudební událostí roku je Dominican Republic Jazz Festival (www.drjazzfestival.com), který se koná na pláži Cabarete. Pokud se na festival vydáte, máte jedinečnou příležitost poznat a vychutnat si vibrující tóny a živé rytmy na pláži. V letošním roce se festival uskuteční ve dnech od 25. – 27. Listopadu 2010.

Patříte-li mezi milovníky filmů, pak je pro vás připraven jedinečný filmový festival - Dominican Film Festival (www.drglobalfilmfestival.org). Festival každý rok přináší přehlídku těch nejzajímavějších domácích a zahraničních filmů. V průběhu festivalu můžete zhlédnout filmová díla různých typů od komedií, dokumentů, vzdělávacích pořadů a jiné.   V letošním roce se festival uskuteční ve dnech 16. – 21. listopadu 2010 a bude to již 4. ročník této velmi zajímavé akce, která každoročně přiláká širokou pozornost mezi filmovými fanoušky.

Ať už se do Dominikánské republiky vydáte v kterémkoliv ročním období, vždy bude pro vás připraveno něco zajímavého. Bezpochyby to budou bělostné pláže omývané blankytným mořem, nádherná fauna a flóra, výborná gastronomie a nespočetné množství kulturních akcí, na kterých budete moci tuto nádhernou destinaci blíže poznat.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode